Διδακτική επίσκεψη στο βρεφονηπιακό σταθμό “Η χώρα του θαυμάτων”.

Διδακτική επίσκεψη πραγματοποίησαν οι μαθητές του τομέα υγείας, πρόνοιας και ευεξίας της ειδικότητας βοηθός βρεφονηπιοκόμων στον ιδιωτικό βρεφονηπιακό σταθμό Η χώρα του θαυμάτων. Γνώρισαν και παρατήρησαν έναν σύγχρονο, όμορφο χώρο και παρακολούθησαν ένα μέρος από το εκπαιδευτικό πρόγραμμα με θέμα την 25η Μαρτίου βλέποντας στην πράξη πώς οργανώνουμε τις γιορτές στον χώρο του παιδικού σταθμού. Ακόμη με αυτήν την επίσκεψη δόθηκε στους μαθητές η ευκαιρία να δουν από κοντά όλες τις ηλικιακές ομάδες των μικρών παιδιών και να παρακολουθήσουν πως μαθαίνουν και πως αναπτύσσουν τις κοινωνικές τους σχέσεις μέσα από το ελεύθερο παιχνίδι. Ευχαριστούμε πολύ την διεύθυνση του παιδικού σταθμού για τη φιλοξενία και την όμορφη παρουσίαση που μας έκαναν στο παιδαγωγικό τους σε έργο.