Πρώτες Βοήθειες, εκπαιδευτική δράση του 3ου Ε.Κ. Δυτικής Αττικής.

Με επιτυχία ολοκληρώθηκε η εκπαιδευτική δράση του 3ου Ε.Κ. Δυτικής Αττικής που πραγματοποιήθηκε την Τρίτη στις 14/11/2023 στην Αίθουσα Πολλαπλών Χρήσεων του Ε.Κ. Την εκδήλωση επιμελήθηκαν οι εκπαιδευτικοί του Τομέα Υγείας, Πρόνοιας και Ευεξίας κα. Γκούμα Ιωάννα, κα. Καρακάντζιου Αναστασία και κα. Παπαθεοδώρου Δημητρούλα και την παρακολούθησαν οι εκπαιδευτικοί της σχολικής μονάδας καθώς και μαθητές των Β΄ και Γ΄ τάξεων όλων των ειδικοτήτων. Αξίζει να σημειωθεί πως μέσα από τη δράση δόθηκε η δυνατότητα επίλυσης αποριών και συγχρόνως επισημάνθηκαν λανθασμένες πρακτικές αλλά και παρερμηνείες κατά την παροχή βασικών Πρώτων Βοηθειών.

Πολλά συγχαρητήρια αξίζουν και στις μαθήτριες Φάνη Αθανασία, Τσώχου Μυρσίνη, Παπακωνσταντίνου Μαρία, Μαρή Νικολίτσα – Λεμόνια, Πλαταρά Μαρία – Ελένη   του τομέα Υγείας, Προνοίας και Ευεξίας που συμμετείχαν ενεργά και συνέβαλαν  στη διεκπεραίωση του βιωματικού μέρους της επιμορφωτικής δράσης.